صرف نظر و مشاهده محتوا
موتور دیزل Baudouin 12M26G900/5
کاتالوگ محصول

موتور دیزل Baudouin 12M26G900/5

موتور دیزل Baudouin 12M26G900/5 با توان Prime 720 kW و Standby 793 kW در 50 Hz.

قیمت و موجودی موتور بر اساس درخواست و شرایط تأمین اعلام می‌شود.
مشخصات فنی / Technical Data

مشخصات فنی محصول

مصرف سوخت، روغن و قطعات مصرفی

حجم روغن موتور114 L

مشخصات فنی Baudouin 12M26G900/5

خانواده12M26؛31.8L
وضعیتCurrent fixed 50Hz
PRP50Hz720kWm؛652kWe/815kVA
ESP50Hz793kWm؛720kWe/900kVA
Fuel/ControlMechanical / Electronic governor
PRP current @400V*1176.4A
Power density*22.6kW/L
Package reference3162×1748×2150 mm legacy family reference / 3660kg

Official Baudouin data. Current exact 50Hz row: 720/793 kWm, 815/900 kVA. *Calculated by Atropat.

Atropat Expert Review

بررسی تخصصی آتروپات دیزل

بررسی تخصصی Baudouin 12M26G900/5؛ ورودی جاری 815/900 kVA

G900/5 در صفحه جاری با720/793kWm،652/720kWe و815/900kVA منتشر می‌شود.

1. عدد815

652kWe درPF0.8 برابر815kVA است؛ عدد غیررند اینجا نشانه داده دقیق‌تر است، نه خطا.

2. Power density

22.6kW/L، هنوز برایV12 31.8L کم‌فشار است.

3. جریان

815kVA≈1176.4A و900kVA≈1299.0A.

4. در برابر G1000

G1000 Prime900kVA است. اگر Load واقعی650kW است، G900 دقیق‌تر است؛ اگر نزدیک720kW هستیم G1000 حاشیه مناسب‌تری دارد.

نظر کارشناسی آتروپات

G900/5 گزینه ساده و محافظه‌کارانه برای کلاس650kWe است و از پیچیدگی HPCR خانواده12M33 دور می‌ماند.

تحلیل تکمیلی 12M26G900/5 برای طراحی واقعی

در این مدل 720kWm موتور برای 652kWe خروجی Prime یعنی نسبت تبدیل مکانیکی به الکتریکی حدود 90.6٪ است. این عدد برای انتخاب آلترناتور و سنجش تلفات مفید است، اما راندمان واقعی آلترناتور باید از دیتاشیت مدل انتخابی خوانده شود. اگر آلترناتور با راندمان پایین‌تر یا دمای محیط بالا انتخاب شود، حاشیه مکانیکی موتور سریع‌تر مصرف می‌شود.

جریان 815kVA در 400V حدود1176A است. در این سطح، تفاوت میان ACB 1250A و1600A فقط «یک سایز کلید» نیست: دمای تابلو، ظرفیت باسبار، Selectivity با خروجی‌های پایین‌دست و فضای تهویه تصمیم را عوض می‌کنند. برای پروژه‌های موتورخانه‌ای، ثبت دمای هوای ورودی رادیاتور در Load test از خود دمای اتاق مهم‌تر است.

مزیت G900 نسبت به G1000/5 این است که برای بارهای حدود550 تا620kW Load factor را بالاتر نگه می‌دارد. اگر بار دائم زیر500kW باشد، این V12 حتی در G900 هم بزرگ است و باید خطر کار طولانی در بار کم، دوده و کیفیت احتراق در برنامه تست دوره‌ای دیده شود.