صرف نظر و مشاهده محتوا
موتور دیزل Perkins 1206A-E70TTAG
کاتالوگ محصول

موتور دیزل Perkins 1206A-E70TTAG

موتور دیزل Perkins 1206A-E70TTAG با توان Prime 200 kW و Standby 220 kW در 50 Hz.

قیمت و موجودی موتور بر اساس درخواست و شرایط تأمین اعلام می‌شود.
مشخصات فنی / Technical Data

مشخصات فنی محصول

مصرف سوخت، روغن و قطعات مصرفی

مصرف سوخت در 25٪ بار13.1 L/h
مصرف سوخت در 50٪ بار28.1 L/h
مصرف سوخت در 75٪ بار41.5 L/h
مصرف سوخت در 100٪ بار56.9 L/h
حجم روغن موتور13 L

مشخصات فنی Perkins 1206A-E70TTAG3؛ 250/275 kVA Fuel Optimised

Calibration1206A-E70TTAG3 / 1500 rpm
آلایندگیUnregulated / Fuel Optimised
آرایش6 سیلندر خطی، 7.01 L
Bore × Stroke105 × 135 mm
نسبت تراکم15.8:1
تنفسSeries turbocharged aftercooled؛ smart wastegate
سوخت / کنترلElectronic high-pressure common rail؛ full electronic؛ SAE J1939
Prime Mechanical226.2 kWm Gross / 217.2 kWm Net
Standby Mechanical248.6 kWm Gross / 238.2 kWm Net
Prime Generator200 kWe / 250 kVA
Standby Generator220 kWe / 275 kVA
جریان 400V*Prime ≈ 360.8 A؛ Standby ≈ 396.9 A
توان ویژه Net Prime*≈ 31.0 kW/L
BMEP Gross Prime*≈ 25.8 bar
روغن13–16 L بسته به Completed Specification
کولانت25 L
ابعاد / وزن1895 × 995 × 1372 mm / 807.7 kg
سرویس500 h؛ hydraulic tappets

مصرف مستقیم کارخانه TAG3

25٪15.4 L/h
50٪28.1 L/h
75٪41.5 L/h
100٪56.9 L/h
110٪64.5 L/h

منبع: Perkins PN3184-02 (09/26). Fuel Curve مستقیم کارخانه است. رکورد قبلی TAG1 با 23.5/34.7/45.8 L/h اصلاح شد.

Atropat Expert Review

بررسی تخصصی آتروپات دیزل

بررسی تخصصی Perkins 1206A-E70TTAG3؛ 250/275 kVA Fuel Optimised با Fuel Curve مستقیم

رکورد 1206A سایت با 250/275kVA دقیقاً به TAG3 منطبق است. منبع قبلی رکورد TAG1 بود و همین باعث شده بود مصرف 23.5/34.7/45.8L/h روی صفحه TAG3 بنشیند. سند PN3184-02 جدید Perkins این خطا را روشن می‌کند: TAG3 Fuel Curve مستقیم خودش را دارد.

1. 217.2 kWm Net از 7.01 لیتر

توان ویژه Net Prime حدود 31kW/L است و BMEP Gross نزدیک 25.8bar می‌شود. این یکی از پرفشارترین 7 لیتری‌های این فهرست است. Series Turbocharging، Aftercooling و Smart Wastegate برای چنین چگالی توانی حیاتی‌اند.

2. Fuel Curve مستقیم TAG3

مصرف کارخانه در 25/50/75/100/110٪ Prime برابر 15.4، 28.1، 41.5، 56.9 و 64.5L/h است. این اعداد نیاز به تبدیل ندارند. برای مخزن، 8 ساعت کار در 100٪ تقریباً 455L مصرف خالص ایجاد می‌کند؛ Reserve و Return Fuel باید جدا افزوده شوند.

3. SFC در 75٪ بهتر از 100٪ است

Perkins SFC را 206.1g/kWh در 75٪ و 212.3 در 100٪ ثبت کرده است. بنابراین نقطه اقتصادی این Calibration دقیقاً بار کامل نیست. برای کاربرد Prime متغیر، ناحیه 70–80٪ می‌تواند ترکیب مناسبی از راندمان و Headroom باشد.

4. Fuel Optimised و بدون Aftertreatment

نسخه A در سند جدید Unregulated/Fuel Optimised است و مایع/افزودنی Aftertreatment لازم ندارد. این تفاوت عملی بزرگی با 1206J Stage V است: DEF، DPF و SCR از سیستم حذف می‌شوند، اما موتور برای بازارهایی با الزام Stage V مناسب نیست.

5. Common Rail و J1939

این موتور High-pressure Common Rail و Full Electronic Control دارد. در افت توان زیر بار باید Desired/Actual Fuel Pressure، Boost، Air restriction و Event Codeها همراه با کیفیت سوخت دیده شوند. عیب‌یابی صرفاً با پیچ Governor مکانیکی متعلق به نسل دیگری است.

6. روغن 13–16 و کولانت 25 لیتر

PN3184 روغن را به‌صورت بازه 13–16L و Coolant را 25L اعلام می‌کند. رکورد قبلی Coolant 32.3L بود که مربوط به خانواده J/پکیج دیگری است و اصلاح شد. چون روغن Range است، Odoo همچنان Serial/Build را برای Fill نهایی لازم می‌داند.

7. جریان 361 آمپر Prime

250kVA در 400V حدود 361A و 275kVA حدود 397A است. در این کلاس، ACB/MCCB 400A فقط شروع طراحی است. کابل، Busbar، Ambient، Breaking Capacity و Selectivity باید بر اساس پروژه واقعی انتخاب شوند.

8. مقایسه با 1206D TAG3

از نظر 250/275kVA و Fuel Curve، A و D TAG3 بسیار نزدیک‌اند؛ تفاوت کلیدی در Emissions/Calibration است. D Stage IIIA است، A Fuel Optimised/Unregulated. بنابراین انتخاب باید با بازار و الزام آلایندگی انجام شود، نه فقط قیمت موتور.

9. 807.7kg و 1895mm طول

این پکیج بزرگ‌تر از 1106 است و برای Retrofit باید رادیاتور، محل Air Cleaner و دسترسی فیلترها بررسی شود. ابعاد رسمی Completed Specification می‌تواند با Option تغییر کند، بنابراین نقشه Build نهایی برای شاسی مقدم است.

10. Load Bank و Baseline

وجود Fuel Curve مستقیم اجازه می‌دهد در 50/75/100٪ مصرف واقعی را با 28.1/41.5/56.9L/h مقایسه کنیم. همزمان Rail/Boost/Coolant/Hz و دود ثبت شوند. اختلاف بزرگ Fuel Flow بدون افت kW می‌تواند از Measurement یا Fuel Density باشد؛ اختلاف همراه با دود و افت kW بیشتر به Air/Fuel System اشاره می‌کند.

11. Smart Wastegate چه چیزی به TAG3 اضافه می‌کند؟

Perkins در PN3184 برای این خانواده Series Turbocharging با Smart Wastegate را ذکر می‌کند. هدف فقط افزایش Boost نیست؛ کنترل بهتر فشار شارژ در محدوده بار کمک می‌کند موتور هم پاسخ گذرای مناسب و هم راندمان قابل‌قبول داشته باشد. در عیب‌یابی، گیرکردن Wastegate یا Actuation نامناسب می‌تواند هم افت توان و هم Overboost/دود غیرعادی ایجاد کند.

12. 8 ساعت Prime یعنی حدود 455 لیتر سوخت

56.9L/h در 100٪ Prime یعنی حدود 455L برای 8 ساعت و 569L برای 10 ساعت. اگر پروژه الزام 8 ساعت Autonomy دارد، مخزن 500L هم باید با فضای خالی، Return Fuel و Reserve بررسی شود. اینجا اختلاف Fuel Curve TAG1 و TAG3 می‌توانست بیش از 90 لیتر در یک شیفت روی محاسبه مخزن خطا ایجاد کند.

13. BMEP 25.8 bar و Cooling Margin

این BMEP بالا نشان می‌دهد موتور برای 250kVA به شدت از Charge Air و Cooling استفاده می‌کند. در اتاق ژنراتور، هوای ورودی خنک و خروج هوای رادیاتور باید مسیر مشخص داشته باشد. Recirculation هوای گرم می‌تواند بدون خرابی مکانیکی، توان قابل‌استفاده را کم کند.

14. 60Hz TAG3 یک ست دیگر است

در 1800rpm، PN3184 برای Prime 225kVA/180kWe و Standby 250kVA/200kWe نشان می‌دهد. پس موتور 50Hz 250/275 را نباید با همان اعداد در 60Hz قیمت‌گذاری کرد. اگر ست دست‌دوم از بازار 60Hz وارد شده، پلاک موتور و آلترناتور هر دو باید خوانده شوند.

15. خرید دست‌دوم Common Rail

کیفیت سوخت گذشته را از ظاهر رنگ‌شده نمی‌توان فهمید. Water Separator، براده در فیلتر، Correction/Balance در صورت دسترسی، Rail Pressure under load و Leak-off انژکتورها ارزش بیشتری دارند. هزینه Common Rail می‌تواند تفاوت قیمت بین موتور «ارزان» و موتور سالم را خیلی سریع از بین ببرد.

نظر کارشناسی آتروپات

1206A-E70TTAG3 برای گرفتن 250kVA از 7L، موتور بسیار متراکمی است و مزیت بزرگش Fuel Optimised بودن بدون پیچیدگی Aftertreatment است. در سایت‌هایی با کیفیت سوخت و سرویس ضعیف، Common Rail همچنان مراقبت بیشتری از نسل مکانیکی می‌خواهد.

منبع: Perkins PN3184-02 (09/26)، 1206A-E70TTAG3.