صرف نظر و مشاهده محتوا
موتور دیزل Perkins 1706A-E93TAG
کاتالوگ محصول

موتور دیزل Perkins 1706A-E93TAG

موتور دیزل Perkins 1706A-E93TAG با توان Prime 281 kW و Standby 310 kW در 50 Hz.

قیمت و موجودی موتور بر اساس درخواست و شرایط تأمین اعلام می‌شود.
مشخصات فنی / Technical Data

مشخصات فنی محصول

مصرف سوخت، روغن و قطعات مصرفی

مصرف سوخت در 50٪ بار36.84 L/h
مصرف سوخت در 75٪ بار53.31 L/h
مصرف سوخت در 100٪ بار70.35 L/h
حجم روغن موتور26 L

مشخصات فنی Perkins 1706A-E93TAG2؛ 352/388 kVA

Calibration1706A-E93TAG2 / 1500 rpm
آلایندگیFuel Optimised / بدون Aftertreatment
آرایش6 سیلندر خطی، 9.3 L
Bore × Stroke115 × 149 mm
نسبت تراکم16.5:1
تنفسTurbocharged aftercooled
سوخت / کنترلElectronic high-pressure common rail؛ ECM/J1939
Prime Mechanical311 kWm Gross / 302 kWm Net
Standby Mechanical343 kWm Gross / 334 kWm Net
Prime Generator281 kWe / 352 kVA
Standby Generator310 kWe / 388 kVA
جریان 400V*Prime ≈ 508.1 A؛ Standby ≈ 560.0 A
توان ویژه Net Prime*≈ 32.5 kW/L
BMEP Gross Prime*≈ 26.8 bar
روغن26–30 L
کولانت33 L
ابعاد H×L×W / وزن1366×2083×1091 mm / 1183 kg
راندمان معمول آلترناتور93٪

Fuel Curve TAG2

25٪227 g/kWh → ≈21.01 L/h*
50٪199 g/kWh → 36.84 L/h*
75٪192 g/kWh → 53.31 L/h*
100٪190 g/kWh → 70.35 L/h*
110٪190 g/kWh → ≈77.38 L/h*

* تبدیل SFC رسمی 100170-EN-01 (11/23). کولانت قبلی 37.9 L و Fuel Curve قبلی مربوط به Variant دیگری بود.

Atropat Expert Review

بررسی تخصصی آتروپات دیزل

بررسی تخصصی Perkins 1706A-E93TAG2؛ 352/388 kVA Fuel Optimised

Rating 352/388kVA سایت متعلق به 1706A-E93TAG2 است. رکورد قبلی به PDF TAG1 اشاره می‌کرد، درحالی‌که TAG1 فقط 311/343kVA است. منبع دقیق TAG2 حالا Rating، Fuel Curve، وزن و سیالات را هم‌راستا می‌کند.

1. 302 kWm Net از 9.3 لیتر

توان ویژه Net Prime حدود 32.5kW/L و BMEP Gross حدود 26.8bar است. این یکی از بالاترین Power Densityهای Perkins این بازه است. Turbo/Aftercooling و سیستم Common Rail باید برای حفظ این Rating در Load بالا سالم باشند.

2. Fuel Curve واقعی TAG2

SFC 50/75/100٪ برابر 199/192/190g/kWh است و به 36.84/53.31/70.35L/h محاسباتی می‌رسد. اعداد قبلی 38.77/50.52/63.74 مربوط به Variant دیگری بودند. در بار کامل اختلاف بیش از 6L/h است و برای مخزن 8ساعته حدود 50L خطا ایجاد می‌کند.

3. 70.35 L/h و مخزن 8 ساعته

هشت ساعت 100٪ Prime تقریباً 563L مصرف خالص می‌خواهد. مخزن اسمی 600L بدون بررسی Reserve، Return و فضای آزاد ممکن است حاشیه کمی داشته باشد. برای کاربرد Prime، بار متوسط واقعی معمولاً کمتر از 100٪ است ولی طراحی Autonomy باید سناریوی مشخص داشته باشد.

4. روغن 26–30، کولانت 33

PDF TAG2 روغن را Range 26–30L و Coolant را 33L اعلام می‌کند. کولانت 37.9L قبلی اصلاح شد. چون Oil Range به Configuration وابسته است، رکورد Fluid عمداً Serial-required باقی می‌ماند.

5. 1183 کیلوگرم، نه عدد Aggregate صفحه خانواده

Publication TAG2 وزن خشک 1183kg و ابعاد H×L×W برابر 1366×2083×1091mm دارد. عدد 1070kg/ارتفاع1311 که قبلاً در بانک بود از صفحه Aggregate خانواده آمده بود و برای TAG2 exact نبود. برای شاسی و حمل، سند Calibration ارجح است.

6. Fuel Optimised بدون Aftertreatment

این مدل Common Rail و Full Electronic Control دارد ولی DPF/SCR ندارد. یعنی مزیت کنترل دقیق و J1939 را با بسته‌بندی ساده‌تر از J Stage V می‌دهد. برای بازار بدون الزام Stage V، این ترکیب از نظر سرویس جذاب است.

7. 508 آمپر Prime

352kVA در 400V حدود 508A و 388kVA حدود 560A است. اینجا طراحی تابلو وارد کلاس 630A می‌شود. CT، باسبار، کابل موازی و Selectivity باید با Short Circuit سایت بررسی شوند، نه صرفاً آمپراژ نامی.

8. Load Factor تعریف Prime

Perkins برای این Revision متوسط Load Factor حدود 80٪ در 24h و Overload 10٪ یک ساعت در 12h را در تعریف Prime سند می‌آورد. در صفحه جاری وب ممکن است تعریف Aggregate متفاوت دیده شود؛ برای Calibration TAG2 همین Publication مبنای دقیق‌تری است.

9. Common Rail و کیفیت سوخت

در 352kVA، Water Separator و Fuel Filtration اهمیت اقتصادی مستقیم دارند. خرابی انژکتور/پمپ Common Rail هزینه بالایی دارد. در سایت با سوخت مخزن قدیمی، نمونه‌گیری آب/رسوب قبل از راه‌اندازی ارزان‌تر از تعمیر Rail است.

10. مقایسه با 1706J TAG2

A-TAG2 حدود 352kVA Prime است، J-TAG2 حدود 312kVA. J به Stage V و Aftertreatment متعهد است؛ A توان بیشتری بدون DPF/SCR می‌دهد. اگر الزام آلایندگی وجود ندارد، این تفاوت باید در انتخاب دیده شود.

11. 352kVA در PF پایین

352kVA در PF=0.8 حدود 281kW است. اگر PF بار به 0.7 برسد، همان 352kVA فقط 246kW اکتیو دارد و آلترناتور از نظر جریان/kVAr زودتر محدود می‌شود، در حالی‌که موتور هنوز Headroom kW دارد. برای کارخانه با موتورهای القایی و بانک خازن، مطالعه kW/kVAr ضروری است.

12. چرا Fuel Curve TAG2 در بار بالا بهتر می‌شود؟

SFC از 227g/kWh در 25٪ به 190 در 100٪ کاهش می‌یابد. این تغییر بزرگ نشان می‌دهد کارکرد طولانی TAG2 در 80–90kW برای موتور 281kWe چندان اقتصادی نیست. Oversize در این کلاس علاوه بر قیمت اولیه، مصرف نسبی و دمای کاری را هم بدتر می‌کند.

13. 33 لیتر Coolant و Tropical Radiator

Perkins Tropical Radiator را در Standard Equipment ذکر می‌کند. با این حال «Tropical» به معنی مصونیت از اتاق بد نیست. اگر Hot-air recirculation وجود داشته باشد، ورودی رادیاتور می‌تواند چندین درجه بالاتر از Ambient واقعی شود و Margin طراحی از بین برود.

14. ECM/J1939 در سنکرون

J1939 امکان مانیتورینگ RPM، Coolant و Faultها را به کنترلر می‌دهد. برای Load Sharing، فرمان واقعی kW به Governor/ECM باید از Interface مورد پشتیبانی انجام شود. مانیتورینگ CAN و کنترل Load دو موضوع جدا هستند و قاطی‌کردنشان یکی از خطاهای رایج پروژه‌های سنکرون است.

15. تست 8 ساعته و مخزن

70.35L/h در بار کامل یعنی حدود 563L در 8h. اگر پروژه الزام 8h Prime دارد، مخزن 600L حاشیه زیادی باقی نمی‌گذارد. برای بار واقعی 75٪، حدود 426L در 8h مصرف می‌شود. همین اختلاف نشان می‌دهد Duty Cycle باید قبل از سفارش Tank معلوم باشد.

نظر کارشناسی آتروپات

1706A-E93TAG2 موتور 350kVA-class با Power Density بالا و Common Rail است. مزیت اصلی نسبت توان/حجم و نبود Aftertreatment است؛ محدودیت اصلی حساسیت بیشتر سیستم سوخت و Cooling در Load بالا.

منبع: Perkins 100170-EN-01 (11/23)، TAG2.