صرف نظر و مشاهده محتوا
موتور دیزل Perkins 2206D-E13TAG
کاتالوگ محصول

موتور دیزل Perkins 2206D-E13TAG

موتور دیزل Perkins 2206D-E13TAG با توان Prime 320 kW و Standby 360 kW در 50 Hz.

قیمت و موجودی موتور بر اساس درخواست و شرایط تأمین اعلام می‌شود.
مشخصات فنی / Technical Data

مشخصات فنی محصول

مصرف سوخت، روغن و قطعات مصرفی

مصرف سوخت در 50٪ بار50.03 L/h
مصرف سوخت در 75٪ بار71.76 L/h
مصرف سوخت در 100٪ بار90 L/h
حجم روغن موتور40 L

مشخصات فنی Perkins 2206D-E13TAG3؛ 400/450 kVA Stage IIIA

Calibration2206D-E13TAG3 / 1500 rpm
آلایندگیEU Stage IIIA / India CPCB-II / China NR Stage III
آرایش6 سیلندر خطی، 12.5 L
Bore × Stroke130 × 157 mm
نسبت تراکم16.3:1
تنفسTurbocharged + air-to-air charge cooled
سوختMechanically actuated unit injectors with electronic control
Prime Mechanical367 kWm Gross / 349 kWm Net
Standby Mechanical412 kWm Gross / 392 kWm Net
Prime Generator320 kWe / 400 kVA
Standby Generator360 kWe / 450 kVA
جریان 400V*Prime ≈ 577 A؛ Standby ≈ 650 A
روغن / کولانت40 / 51 L
ابعاد / وزن2410×1120×1725 mm / 1478 kg

SFC رسمی TAG3 Stage IIIA

50٪229 g/kWh → 50.03 L/h*
75٪219 g/kWh → 71.76 L/h*
100٪206 g/kWh → 90.00 L/h*

* تبدیل از SFC رسمی 100035-EN-01. جدول مصرف قبلاً خالی بود و منبع 50Hz دقیق جای سند مبهم 1800rpm را گرفت.

Atropat Expert Review

بررسی تخصصی آتروپات دیزل

بررسی تخصصی Perkins 2206D-E13TAG3؛ 400/450 kVA Stage IIIA با منبع 50Hz صحیح

برای این صفحه یک ایراد مهم‌تر از متن پیدا شد: منبع قبلی به سند مبهم/1800rpm اشاره می‌کرد. Publication دقیق 100035-EN-01، TAG3 در 1500rpm را با 400/450kVA تأیید می‌کند. از این به بعد Rating و Fuel Curve از همان سند خوانده می‌شوند.

1. 367kWm Gross، نه 368

D-TAG3 در Prime 367 Gross /349 Net kWm دارد؛ یک kW کمتر از A/C در Gross، ولی Typical Generator Output همان 400kVA/320kWe است. این تفاوت کوچک برای محاسبه Fuel L/h از SFC هم لحاظ شده است.

2. Fuel Curve تازه ثبت شد

صفحه قبلی مصرف 50/75/100٪ نداشت. SFC رسمی 229/219/206g/kWh به حدود 50.03/71.76/90.00L/h می‌رسد. در نیم‌بار D از هر دو A و C مصرف ویژه بالاتری دارد.

3. Stage IIIA و CPCB/China

Publication این Calibration EU Stage IIIA، India CPCB-II و China NR Stage III را پوشش می‌دهد. این تنوع بازار نشان می‌دهد D برای پروژه‌های دارای الزام Emission بیشتر از A هدف‌گذاری شده است.

4. همان بلوک، رفتار سوخت متفاوت

A/C/D همگی 12.5L، 16.3:1 و Turbo/Charge-cooled هستند. با این حال در 50٪ بار، L/h به‌ترتیب حدود 44.3،47.8 و50.0 است. این تفاوت فقط از حجم و Turbo قابل حدس نیست؛ Calibration واقعی تعیین‌کننده است.

5. ابعاد و وزن دقیق

سند 50Hz دقیق H×L×W برابر 1725×2410×1120mm و Dry 1478kg می‌دهد. متن 478kg در صفحه Aggregate فعلی Perkins واضحاً ناسازگار است و مبنای این رکورد قرار نگرفت. اینجا Publication Calibration-specific قابل‌اعتمادتر است.

6. 8 ساعت Prime

90L/h یعنی حدود 720L در 8 ساعت. برای 400kVA واقعی، Tank 800L فقط با بررسی Usable Volume و Reserve قابل قبول است. اعداد Fuel Curve حالا امکان طراحی واقعی می‌دهند.

7. عیب‌یابی Unit Injection

اگر Under-load smoke و افت فرکانس داریم، علاوه بر Boost/Air باید Unit Injectors، Fuel Supply و Electronic Control بررسی شوند. نبود Common Rail به معنی نبود کنترل الکترونیکی نیست.

8. انتخاب D در برابر C

هر دو 400/450kVA هستند. اگر Stage IIIA الزام است، D برتری مقرراتی دارد. اگر Stage II کافی است، C می‌تواند گزینه ساده‌تر بازار باشد. از نظر مصرف 100٪ بسیار نزدیک‌اند؛ در نیم‌بار C بهتر است.

9. نیم‌بار نقطه ضعف Fuel Map D

50.03L/h روی 160kW حدود 0.313L/kWh است، در 75٪ این نسبت حدود 0.299 و در 100٪ حدود 0.281 می‌شود. D در نیم‌بار نسبت به A/C ضعیف‌تر است ولی در بار کامل به C نزدیک می‌شود. این رفتار برای پروژه‌هایی که بیشتر ساعات 50٪ بار دارند اهمیت دارد.

10. Stage IIIA و انتخاب بازار

اگر پروژه صادراتی یا صنعتی الزام Stage IIIA دارد، D-TAG3 ارزشش را از انطباق می‌گیرد نه از Fuel Economy. در تصمیم خرید باید هزینه سوخت اضافی نیم‌بار را در برابر الزام قانونی وزن کرد؛ اینجا «کم‌مصرف‌ترین» الزاماً «مجازترین» نیست.

11. چرا Publication دقیق مهم‌تر از صفحه Aggregate بود؟

صفحه عمومی فعلی Perkins برای وزن داده ناسازگار نشان می‌داد. سند 100035-EN-01 دقیق TAG3، 1478kg را می‌دهد و 50Hz را شفاف مشخص می‌کند. برای پروژه و خرید قطعه، سند Calibration-specific باید بر متن Aggregate اولویت داشته باشد.

12. سنکرون و Stability

در چند ژنراتور 400kVA، تنظیم Gain/Response موتور باید طوری باشد که Load sharing بدون Hunting انجام شود. Unit Injector electronic control پاسخ خوبی می‌دهد، ولی کنترلر سنکرون باید Interface مناسب همان Governor را داشته باشد. J1939 monitoring به‌تنهایی Load sharing نمی‌سازد.

13. Baseline برای نگهداری

در 50/75/100٪ بار، Fuel Flow، Boost، Coolant، Oil Pressure، Hz و دود ثبت شوند. برای D-TAG3 Fuel Curve اختصاصی داریم، پس در سرویس دوره‌ای می‌توان افت راندمان را با عدد واقعی همان موتور مقایسه کرد، نه میانگین بازار.

نظر کارشناسی آتروپات

2206D-E13TAG3 زمانی ارزش دارد که Stage IIIA یا استاندارد متناظر پروژه واقعاً لازم باشد. مهم‌ترین اصلاح این صفحه، یافتن سند صحیح 50Hz و اضافه‌کردن Fuel Curve اختصاصی بود، نه طولانی‌ترکردن متن.

منبع: Perkins 100035-EN-01 (02/24)، 2206D-E13TAG3.