صرف نظر و مشاهده محتوا
موتور دیزل Perkins 2406J-E13TAG3
کاتالوگ محصول

موتور دیزل Perkins 2406J-E13TAG3

موتور دیزل Perkins 2406J-E13TAG3 با توان Prime 328 kW و Standby 361.6 kW در 50 Hz.

قیمت و موجودی موتور بر اساس درخواست و شرایط تأمین اعلام می‌شود.
مشخصات فنی / Technical Data

مشخصات فنی محصول

مصرف سوخت، روغن و قطعات مصرفی

مصرف سوخت در 50٪ بار44.82 L/h
مصرف سوخت در 75٪ بار64.32 L/h
مصرف سوخت در 100٪ بار85.33 L/h
حجم روغن موتور34 L

مشخصات فنی Perkins 2406J-E13TAG3؛ 410/452 kVA Stage V

Calibration2406J-E13TAG3 / 1500 rpm
آلایندگیEU Stage V / EPA Tier 4 Final
آرایش6 سیلندر خطی، 12.5 L
Bore × Stroke130 × 157 mm
نسبت تراکم15.8:1
تنفسTurbocharged aftercooled
کنترلEngine ECM / electronic direct injection
AftertreatmentDOC + DPF + SCR + AMOX + DEF
Prime Mechanical362 kWm Gross / 348 kWm Net
Standby Mechanical398 kWm Gross / 384 kWm Net
Prime Generator328 kWe / 410 kVA
Standby Generator362 kWe / 452 kVA
جریان 400V*Prime ≈ 592 A؛ Standby ≈ 652 A
روغن34–41 L بسته به Configuration
کولانت63 L
ابعاد / وزن1957×1207×1837 mm / 1895 kg
DEF tankStandard fill؛ گزینه 70 یا 93 L

SFC رسمی TAG3

50٪208 g/kWh → 44.82 L/h*
75٪199 g/kWh → 64.32 L/h*
100٪198 g/kWh → 85.33 L/h*
110٪203 g/kWh → ≈96.17 L/h*

* تبدیل از SFC رسمی PN3266/10/21. Fuel Curve قبلی درست بود؛ اصلاح اصلی Oil Range و Aftertreatment/Configuration است.

Atropat Expert Review

بررسی تخصصی آتروپات دیزل

بررسی تخصصی Perkins 2406J-E13TAG3؛ 410/452 kVA Stage V با DOC/DPF/SCR/AMOX

2406J-E13TAG3 همان حجم 12.5L خانواده 2206 را دارد، ولی هدف محصول متفاوت است: Stage V/Tier 4 Final با Aftertreatment کامل و خروجی 410/452kVA. Fuel Curve فعلی سایت برای این مدل درست بود؛ مشکل اصلی، نمایش روغن 34L به‌عنوان عدد قطعی و کم‌رنگ‌بودن نقش Aftertreatment بود.

1. 348kWm Net و 410kVA

Prime 362 Gross/348 Net kWm و خروجی 328kWe/410kVA است. Standby 398/384kWm و362kWe/452kVA. توان ویژه Net حدود 27.8kW/L، نزدیک 2206 TAG3 است.

2. Fuel Curve رسمی

SFC 50/75/100٪ برابر 208/199/198g/kWh است و دقیقاً به 44.82/64.32/85.33L/h محاسباتی فعلی می‌رسد. اینجا عدد را تغییر ندادیم چون از ابتدا با TAG3 رسمی منطبق بود. کنترل کیفیت یعنی گاهی دست‌نزدن هم تصمیم درست است.

3. Oil Capacity یک Range است

Perkins روغن را 34–41L اعلام می‌کند. فیلد عددی Odoo 34L را نگه می‌دارد اما رکورد به crosschecked/serial-required تغییر کرده تا 34L به‌عنوان Fill قطعی همه Buildها نمایش داده نشود. Configuration نهایی Sump تعیین‌کننده است.

4. DOC/DPF/SCR/AMOX + DEF

این موتور علاوه بر DPF و SCR، AMOX دارد و DEF system بخشی از پکیج است. خطاهای NOx/DEF/Soot می‌توانند Derate بسازند حتی اگر Core Engine سالم باشد. تیم سرویس باید ابزار دیاگ و منطق Aftertreatment را بشناسد.

5. 1895kg و پکیج Stage V

ElectropaK خشک 1895kg است، بسیار سنگین‌تر از 2206A/C/D با 1478kg. Aftertreatment و بسته‌بندی Stage V بخشی از این تفاوت‌اند. برای شاسی، کانوپی و لرزه‌گیر این 400kg اختلاف کوچک نیست.

6. DEF tank 70/93L

Perkins گزینه‌های 70 و93L را در Publication ذکر می‌کند. محل Tank، Heated Lines و دسترسی Fill باید از ابتدا در Layout باشد. اضافه‌کردن DEF tank بعد از ساخت کانوپی معمولاً نتیجه‌ای شبیه بازی تتریس صنعتی می‌دهد.

7. 592 آمپر Prime

410kVA در400V حدود592A و452kVA حدود652A است. از نظر مدار قدرت هنوز به کلاس 630/800A نزدیکیم، اما Aftertreatment هیچ تأثیری روی محاسبه جریان ندارد؛ تفاوت اصلی سمت موتور/اگزوز است.

8. مصرف 8 ساعت

85.33L/h در Prime کامل یعنی حدود 683L در 8 ساعت، بدون DEF. از نظر Fuel Consumption تقریباً هم‌رده A-TAG3 است، ولی هزینه DEF و سرویس Aftertreatment باید به TCO اضافه شود.

9. Exercise ژنراتور Standby Stage V

تست کوتاه بدون Load تصویر خوبی از DPF/SCR نمی‌دهد. برنامه نگهداری باید Load Exercise و ثبت Aftertreatment status را شامل شود. برای موتور اضطراری، سلامت سیستم آلایندگی درست به‌اندازه سلامت باتری اهمیت پیدا می‌کند.

10. 50/60Hz Switchable

در1800rpm همین مدل 428kVA Prime/474kVA Standby می‌دهد. پس تبدیل فرکانس Rating را عوض می‌کند. Calibration و آلترناتور باید برای Speed جدید تأیید شوند.

11. Fuel Economy در برابر Emission Complexity

در 100٪ Prime، 2406J حدود 85.3L/h محاسباتی دارد که حتی کمی کمتر از 2206A TAG3 با 86.3L/h است. اما TCO فقط گازوئیل نیست؛ DEF، DPF service، Sensor و Aftertreatment هم اضافه می‌شوند. Stage V از نظر سوخت الزاماً جریمه بزرگی ندارد، ولی هزینه سیستم پیچیده‌تر را باید دید.

12. روغن 34–41L یعنی چه؟

اختلاف 7L بین Configurationها برای سرویس قابل‌توجه است. اگر تکنسین بر اساس 34L ثابت عمل کند ولی Sump واقعی 41L باشد، سطح پایین می‌ماند. اگر 41L را به Sump کوچک بریزد، Overfill می‌شود. به همین دلیل Serial/Build List برای این مدل بخشی از سرویس صحیح است.

13. DPF Ash و کارکرد اضطراری

ژنراتور Standby ممکن است ساعت کمی کار کند ولی سال‌ها در سرویس بماند. Ash با Regeneration از بین نمی‌رود و برنامه سرویس Aftertreatment باید بر اساس ساعت، سوخت/روغن و دستورالعمل سازنده باشد. Logهای ECM در این مدل بخشی از پرونده نگهداری‌اند.

14. Ship-loose یا EMAT

Perkins امکان Engine Mounted Aftertreatment یا Ship-loose را می‌دهد. Ship-loose آزادی جانمایی می‌دهد ولی Support، Flexible Pipe و Insulation را بر عهده طراح سایت می‌گذارد. EMAT یکپارچگی بیشتری دارد ولی بسته‌بندی کانوپی را محدود می‌کند.

15. مقایسه J با سه 2206

J در Prime 410kVA است، تنها 2.5٪ بیشتر از 400kVA A/C/D. تفاوت اصلی در 10kVA نیست؛ Stage V، Aftertreatment، وزن و زیرساخت سرویس است. اگر مقررات Stage V وجود ندارد، انتخاب J فقط برای 10kVA اضافه معمولاً توجیه مهندسی کافی نیست.

نظر کارشناسی آتروپات

2406J-E13TAG3 گزینه Stage V کلاس 410kVA است. اگر الزام Emission وجود ندارد، 2206A با توان نزدیک و سیستم ساده‌تر ممکن است TCO پایین‌تری بدهد؛ اگر Stage V الزام است، J مسیر درست و مهندسی‌شده است.

منبع: Perkins PN3266/10/21 و صفحه رسمی 2406J-E13TAG3.