صرف نظر و مشاهده محتوا
موتور دیزل Perkins 2606C-E13TAG
کاتالوگ محصول

موتور دیزل Perkins 2606C-E13TAG

موتور دیزل Perkins 2606C-E13TAG با توان Prime 435 kW و Standby 478 kW در 50 Hz.

قیمت و موجودی موتور بر اساس درخواست و شرایط تأمین اعلام می‌شود.
مشخصات فنی / Technical Data

مشخصات فنی محصول

مصرف سوخت، روغن و قطعات مصرفی

حجم روغن موتور68 L

مشخصات فنی Perkins 2606C-E13TAG4؛ 500/550 kVA

Calibration2606C-E13TAG4 / 1500 rpm
EmissionEquivalent EU Stage II / بدون Aftertreatment
آرایش / حجم6 inline / 12.9 L
Bore × Stroke / Compression130×162 mm / 18:1
سوختCommon Rail direct injection + Full-authority ECM
Prime435 kW Net؛ 400 kWe / 500 kVA
Standby478 kW Net؛ 440 kWe / 550 kVA
روغن / کولانت68 / 61.7 L
ابعاد2262×1130×1703 mm
وزن خشک / تر1398 / 1525 kg
Transientتا 96٪ Cold Prime First Step؛ G2
Service intervalتا 1000 ساعت روغن و سوخت طبق شرایط Perkins
Environmental capabilityتا 60°C و ارتفاع 3500m بدون Fuel Derate طبق سازنده

منبع: Perkins 100400-EN-01 (01/25) و Perkins Electric Power Ratings Guide. Fuel Curve دقیق TAG4 در سند عمومی C منتشر نشده؛ بنابراین عدد L/h از A کپی نشده است.

Atropat Expert Review

بررسی تخصصی آتروپات دیزل

بررسی تخصصی Perkins 2606C-E13TAG4؛ 500/550 kVA معادل Stage II با Transient تا 96٪

2606C-E13TAG4 همان گره500/550kVA خانواده جدید12.9L است، اما به‌جای Fuel Optimised بودن A، برای Emission معادل EU Stage II کالیبره شده است. Perkins صریحاً می‌گوید مدل‌های C قابل Changeover به Variant متناظر A در بازارهای بدون الزام آلایندگی هستند. یعنی Core مشترک است، ولی Calibration/هدف بازار متفاوت است.

1. TAG4 چگونه شناسایی شد؟

Perkins Ratings Guide برای 50Hz، 2606C-E13TAG4 را با 435kW Net Prime /478kW Standby و400/440kWe یعنی500/550kVA ثبت می‌کند. بنابراین رکورد500/550 سایت TAG4 است؛ TAG1/2/3 به‌ترتیب رده‌های پایین‌تر350/400،400/450 و455/500 هستند.

2. چرا Fuel L/h را خالی گذاشتیم؟

برخلاف A، دیتاشیت عمومی C در Revision 100400-EN-01 Fuel Curve تفکیک‌شده TAG4 منتشر نمی‌کند. بنابراین عدد A را به C قرض نداده‌ایم. این خالی‌بودن نقص کمتر از عدد خوشگل و غلط است. اگر Performance Sheet رسمی Calibration منتشر شود، جدول اضافه می‌شود.

3. Common Rail و Full Electronic

2606C یک موتور Fully Electronic Common Rail است. کنترل Rail Pressure، Injection timing و Torque demand به ECM وابسته است. برای سرویس، J1939/Fault data و تست Fuel Quality اهمیت بیشتری از نسل2506 دارد.

4. 96٪ Cold Prime First Step

Perkins تا96٪ Cold Prime First Step با G2 را برای C اعلام می‌کند. برای بیمارستان، دیتاسنتر و ATS این شاخص از «فقط500kVA بودن» کاربردی‌تر است. با این حال Step Load واقعی مجموعه به AVR و آلترناتور هم وابسته است.

5. 60°C و3500m

قابلیت اعلامی تا60°C Ambient و3500m بدون Fuel Derate، این پلتفرم را برای شرایط خشن جالب می‌کند. عبارت «بدون Fuel Derate» به موتور مربوط است؛ آلترناتور و سیستم Cooling سایت همچنان محدودیت‌های خودشان را دارند.

6. 1000h Service Interval

فاصله سرویس روغن/سوخت تا1000h برای پروژه Prime می‌تواند تعداد توقف‌ها را نصف کند. اما کیفیت Diesel، روغن، گردوغبار و Analysis روغن باید اجازه چنین فاصله‌ای را بدهند. اعداد کاتالوگ جای Condition Monitoring را نمی‌گیرند.

7. پکیج C با A دقیقاً هم‌اندازه نیست

دیتاشیت C ابعاد2262×1130×1703mm و وزن خشک1398kg را می‌دهد، در حالی که صفحه جاری A حدود2218×1103×1703 و1455kg اعلام می‌کند. همین تفاوت نشان می‌دهد حتی روی Core مشترک، Package داده‌ها را نباید بین A/C کپی کرد.

8. روغن68 و کولانت61.7L

حجم سیالات رسمی یکسان است. برای Commissioning باید Fill واقعی، هواگیری و Level نهایی تأیید شود. 61.7L مربوط به پکیج موتور است و لوله‌کشی/مبدل خارجی می‌تواند Total System را تغییر دهد.

9. مدار قدرت

500kVA در400V حدود722A و550kVA حدود794A است. انتخاب تابلو خروجی مشابه A است، اما اگر Load Step بزرگ باشد، تنظیم حفاظت Undervoltage/Underfrequency نباید قبل از درنظرگرفتن Recovery واقعی موتور بیش از حد تهاجمی باشد.

10. A یا C؟

اگر الزام آلایندگی نداریم، A به‌عنوان Fuel Optimised انتخاب طبیعی‌تری است. اگر Stage II-equivalent لازم است، C ارزش انطباق دارد. چون Core مشترک و حتی Changeover ممکن است، Build/Calibration دقیق ECU باید در خرید دست‌دوم کنترل شود.

11. سنکرون و قابلیت G2/G3

پلتفرم برای Isochronous control و Parallel آماده است، اما تنظیم Gain و Load Ramp باید با Controller پروژه انجام شود. در مولدهای500kVA، Hunting کوچک درصدی یعنی نوسان ده‌هاkW بین دستگاه‌ها.

12. خرید دست‌دوم

Calibration ID، ECU software، Rail Pressure under load، Injector correction، Boost، Water-in-Fuel history و Load Acceptance مهم‌اند. چون A/C قابلیت تبدیل Variant دارند، صرف رنگ و پلاک بیرونی برای تشخیص هویت کافی نیست.

نظر کارشناسی آتروپات

2606C-E13TAG4 برای 500kVA در پروژه‌ای که Stage II-equivalent و transient قوی می‌خواهد، پلتفرم بسیار جالبی است. مهم‌ترین امتیازش نسبت به2506، معماری جدید Common Rail، شرایط محیطی سخت‌تر و سرویس تا1000h است. مهم‌ترین اصل داده‌ای هم این است که Fuel Curve منتشرنشده را جعل نکنیم.

منابع: Perkins 100400-EN-01 (01/25) و Perkins Electric Power Ratings Guide.