صرف نظر و مشاهده محتوا
موتور دیزل Perkins 2806A-E18TAG
کاتالوگ محصول

موتور دیزل Perkins 2806A-E18TAG

موتور دیزل Perkins 2806A-E18TAG با توان Prime 565 kW و Standby 609 kW در 50 Hz.

قیمت و موجودی موتور بر اساس درخواست و شرایط تأمین اعلام می‌شود.
مشخصات فنی / Technical Data

مشخصات فنی محصول

مصرف سوخت، روغن و قطعات مصرفی

مصرف سوخت در 50٪ بار69.87 L/h
مصرف سوخت در 75٪ بار103.24 L/h
مصرف سوخت در 100٪ بار140.44 L/h
حجم روغن موتور62 L

مشخصات فنی Perkins 2806A-E18TAG2

EmissionFuel Optimised
Prime / Standby650 / 700 kVA
Engine Gross Prime/Standby584 / 628 kWm
Engine Net Prime/Standby565 / 609 kWm
حجم / آرایش18.1L / 6 inline
Bore×Stroke145×183mm
Oil / Coolant62 / 61 L
Dimensions / Dry1808×2545×1536mm / 2050kg

مصرف سوخت محاسبه‌شده از SFC رسمی

50%69.87 L/h
75%103.24 L/h
100%140.44 L/h

Perkins PN3231/04/20؛ SFC دقیق TAG2.

Atropat Expert Review

بررسی تخصصی آتروپات دیزل

بررسی تخصصی Perkins 2806A-E18TAG2؛ 650/700 kVA با 18.1 لیتر و Parallel Turbo

رکورد 650/700kVA دقیقاً به 2806A-E18TAG2 در PN3231 مربوط است. این تمایز مهم است چون همین PDF هفت Calibration مختلف TAG/TTAG دارد. TAG2 در1500rpm،584kW Gross و565kW Net Prime می‌دهد و خروجی معمول520kWe/650kVA است.

1. چرا 18.1L در این کلاس هنوز منطقی است؟

Power density Net Prime حدود31.2kW/L و BMEP Gross حدود25.8bar است. این سطح نسبت به 2506 بالاتر است، اما هنوز از TTAG5 پایین‌تر است. برای Duty طولانی، TAG2 نقطه میانی مناسبی بین تنش حرارتی و ظرفیت است.

2. Fuel Curve واقعی

SFC رسمی 100/75/50٪ برابر202/198/201g/kWh است؛ تبدیل مهندسی بر مبنای Gross output حدود 140.44/103.24/69.87L/h. پایین‌ترین SFC در75٪ است، بنابراین بار میانی برای اقتصاد سوخت مطلوب است.

3. تفاوت با TTAG5

TTAG5 به770/850kVA می‌رسد و Power density آن35.8kW/L است. اگر پروژه واقعاً650kVA نیاز دارد، انتخاب TTAG5 فقط به خاطر «حاشیه بیشتر» می‌تواند بار متوسط را پایین بیاورد و هزینه اولیه/مصرف را بالا ببرد.

4. Parallel turbo و ارتفاع

Perkins استفاده از Dual/Parallel Turbo را یکی از دلایل عملکرد رقابتی در ارتفاع می‌داند. با این حال Air Filter restriction، CAC delta-P و Exhaust backpressure باید در سایت اندازه‌گیری شوند؛ دو توربو دو برابر مصونیت از نصب بد نیست.

5. MEUI و ECM

سوخت Common Rail نیست؛ Unit Injector مکانیکی با کنترل الکترونیکی است. برای افت Load، Fuel supply، Injector actuation، ECM command، Boost و Exhaust باید با این معماری بررسی شوند.

6. 650kVA در400V

جریان Prime حدود938A است و Standby700kVA حدود1010A. بنابراین تابلو کلاس1000A در Prime نزدیک نقطه نامی است و Standby از1000A عبور می‌کند؛ انتخاب ACB/Busbar باید بر Rating واقعی پروژه انجام شود.

7. Cooling و 61L coolant

پکیج TAG2 با61L کولانت و62L روغن از گروه TAGهای پایین‌تر است. TTAGها به110L coolant می‌روند. این تفاوت فقط عدد سرویس نیست؛ Heat rejection و ابعاد رادیاتور در TTAG رده دیگری دارد.

8. Prime/Standby

Prime برای بار متغیر و Overload ده‌درصدی یک ساعت در12h تعریف شده؛ Standby بدون Overload. 700kVA نباید Rating دائم قرارداد شود.

9. Load Bank و Baseline

در50/75/100٪، Fuel Flow، Boost، EGT، Oil Pressure، Coolant، Hz recovery و kW/kVA/PF ثبت شوند. 70/103/140L/h مرجع تشخیص تغییر راندمان آینده است.

نظر کارشناسی آتروپات

2806A-E18TAG2 برای ست650kVA یک Calibration متعادل است. اگر بار واقعی عمدتاً400 تا520kW است، نسبت به رفتن بی‌دلیل به TTAG5 منطقی‌تر است؛ به شرط طراحی درست هوای ورودی، اگزوز و آلترناتور.

منبع: Perkins PN3231/04/20.