صرف نظر و مشاهده محتوا
موتور دیزل Perkins 2806A-E18TTAG
کاتالوگ محصول

موتور دیزل Perkins 2806A-E18TTAG

موتور دیزل Perkins 2806A-E18TTAG با توان Prime 648 kW و Standby 716 kW در 50 Hz.

قیمت و موجودی موتور بر اساس درخواست و شرایط تأمین اعلام می‌شود.
مشخصات فنی / Technical Data

مشخصات فنی محصول

مصرف سوخت، روغن و قطعات مصرفی

مصرف سوخت در 50٪ بار78.06 L/h
مصرف سوخت در 75٪ بار115.89 L/h
مصرف سوخت در 100٪ بار160.95 L/h
حجم روغن موتور68 L

مشخصات فنی Perkins 2806A-E18TTAG5

EmissionFuel Optimised
Prime / Standby770 / 850 kVA
Engine Gross Prime/Standby676 / 743 kWm
Engine Net Prime/Standby648 / 716 kWm
حجم / آرایش18.1L / 6 inline
Bore×Stroke145×183mm
Oil / Coolant68 / 110 L
Dimensions / Dry2126×2538×1691mm / 2361kg

مصرف سوخت محاسبه‌شده از SFC رسمی

50%78.06 L/h
75%115.89 L/h
100%160.95 L/h

Perkins PN3231/04/20؛ SFC دقیق TTAG5.

Atropat Expert Review

بررسی تخصصی آتروپات دیزل

بررسی تخصصی Perkins 2806A-E18TTAG5؛ 770/850 kVA و مرز بالای 18 لیتری Fuel Optimised

TTAG5 Calibration مشخص 1500rpm برای770kVA Prime و850kVA Standby است. Gross Prime676kW و Net648kW است. این اعداد آن را از TAG2/3 جدا می‌کنند و دلیل استفاده از پکیج Cooling بزرگ‌تر110L و وزن2361kg را توضیح می‌دهند.

1. Power density بالا

648kW Net از18.1L یعنی35.8kW/L و BMEP Gross نزدیک29.9bar. این موتور در کلاس پرفشار قرار دارد. CAC fouling، Boost leak و Backpressure در Full Load حاشیه کمتری برای خطا دارند.

2. Fuel Curve TTAG5

SFC رسمی100/75/50٪ برابر200/192/194g/kWh است؛ معادل حدود 160.95/115.89/78.06L/h. بهترین نقطه SFC حوالی75٪ است. برای10 ساعت کار در75٪، بیش از1150L سوخت خالص لازم است.

3. چرا Cooling به110L می‌رسد؟

در جدول Perkins، TTAGها پکیج Cooling بزرگ‌تر و روغن68L دارند؛ TAGهای پایین‌تر61L coolant و62L oil. انتقال حرارت در این سطح توان یک مسئله اصلی طراحی است، نه ردیف فرعی جدول.

4. جریان خروجی

770kVA در400V حدود1111A و850kVA حدود1227A است. کلاس1250A برای مدار خروجی طبیعی‌تر از1000A است، با بررسی Ambient/derating/short-circuit. این تفاوت باید در هزینه تابلو از همان مرحله پیشنهاد دیده شود.

5. TTAG5 در برابر موتور بزرگ‌تر

مزیت TTAG5 Power density بالاست و Canopy را نسبت به موتور حجیم‌تر جمع‌وجور نگه می‌دارد. نقطه مقابل، حساسیت بیشتر به Cooling/Airflow است. در سایت بسیار گرم با Maintenance ضعیف، موتور کم‌فشارتر می‌تواند انتخاب محافظه‌کارانه‌تری باشد.

6. Parallel turbo

دو توربو جریان هوای لازم را فراهم می‌کنند. اختلاف Boost بانک‌ها یا نشتی مسیر Charge air می‌تواند توزیع احتراق را خراب کند. در عیب‌یابی دود/EGT فقط «توربو سالم است» کافی نیست؛ فشار و دما باید اندازه‌گیری شوند.

7. سنکرون

در850kVA، 5٪ نوسان Load یعنی بیش از30kW جابه‌جایی. تنظیم Governor/Load Share و AVR باید با Ramp کنترل‌شده انجام شود تا Hunting روی باس ایجاد نشود.

8. خرید دست‌دوم

تست تا حداقل600kW، Blow-by، Boost، EGT، Fuel Flow و Recovery ضروری است. ست بی‌بار ممکن است آرام و زیبا کار کند، همان‌طور که تقریباً هر چیزی وقتی از آن کار نمی‌کشیم سالم به نظر می‌رسد.

9. Baseline

Fuel 78/116/161L/h در50/75/100٪ به همراه Thermal data ثبت شود. افزایش هم‌زمان Fuel و EGT با افت Boost مسیر تشخیص بسیار متفاوتی از افزایش Fuel بدون تغییر Boost دارد.

نظر کارشناسی آتروپات

TTAG5 وقتی واقعاً770kVA Prime لازم است انتخاب قدرتمندی است. برای پروژه650kVA، TAG2 منطقی‌تر است. ارزش TTAG5 در Power density بالا است، نه اینکه هر پروژه‌ای را با موتور بزرگ‌تر «ایمن‌تر» کنیم.

منبع: Perkins PN3231/04/20.