صرف نظر و مشاهده محتوا
موتور دیزل Perkins 2806J-E18TAG1
کاتالوگ محصول

موتور دیزل Perkins 2806J-E18TAG1

موتور دیزل Perkins 2806J-E18TAG1 با توان Prime 479 kW و Standby 530 kW در 50 Hz.

قیمت و موجودی موتور بر اساس درخواست و شرایط تأمین اعلام می‌شود.
مشخصات فنی / Technical Data

مشخصات فنی محصول

مصرف سوخت، روغن و قطعات مصرفی

مصرف سوخت در 50٪ بار61.38 L/h
مصرف سوخت در 75٪ بار92.53 L/h
مصرف سوخت در 100٪ بار123.37 L/h
حجم روغن موتور74 L

مشخصات فنی Perkins 2806J-E18TAG1

EmissionEU Stage V
Prime / Standby554 / 610 kVA
Engine Gross Prime/Standby508 / 559 kWm
Engine Net Prime/Standby479 / 530 kWm
حجم / آرایش18.1L / 6 inline
Bore×Stroke145×183mm
Oil / Coolant74 / 74 L
Dimensions / Dry1741×2458×1520mm / 2065kg

مصرف سوخت محاسبه‌شده از SFC رسمی

50%61.38 L/h
75%92.53 L/h
100%123.37 L/h

Perkins PN3278EN-02؛ DOC/DPF/SCR و SFC دقیق TAG1.

Atropat Expert Review

بررسی تخصصی آتروپات دیزل

بررسی تخصصی Perkins 2806J-E18TAG1؛ Stage V با DOC/DPF/SCR و 554/610 kVA

2806J صرفاً نسخه جدید 2806A نیست. این مدل EU Stage V است و DOC+DPF+SCR، DEF system و Aftertreatment ریموت دارد. Rating50Hz آن554kVA Prime/610kVA Standby است؛ Engine Net برابر479/530kW.

1. چرا توان کمتر ولی سیستم پیچیده‌تر؟

هدف J انطباق Stage V است، نه بیشترین Power density. Net Prime حدود26.5kW/L است، پایین‌تر از A-TAG2. بخشی از ارزش مهندسی در مدیریت آلایندگی و قابلیت کار در بازار regulated است.

2. Fuel Curve

SFC100/75/50٪ برابر204/204/203g/kWh است؛ حدود 123.37/92.53/61.38L/h با فرض0.84kg/L. Curve تقریباً تخت است، بنابراین تغییر Load روی SFC کمتر از برخی Calibrationهای قدیمی اثر دارد.

3. Aftertreatment واقعاً بخشی از نصب است

پکیج Aftertreatment حدود1106×1164×695mm و263kg است و Remote mounted می‌شود. فضای Canopy، مسیر اگزوز، Heat shielding، دسترسی سرویس و DEF باید از ابتدا طراحی شوند؛ بعداً «یه جا براش پیدا می‌کنیم» معمولاً همان لحظه‌ای است که پروژه شروع به انتقام می‌کند.

4. DPF و Duty cycle

بار مزمن پایین برای Aftertreatment مناسب نیست. Temperature profile و Regeneration باید با Duty واقعی هماهنگ باشد. تست دوره‌ای زیر بار برای Emergency genset اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

5. SCR/DEF

کیفیت DEF، گرمکن خطوط و Sensorها بخشی از Availability سیستم‌اند. خرابی DEF system می‌تواند Derate/Alarm ایجاد کند حتی وقتی بخش مکانیکی موتور کاملاً سالم است.

6. یک ECM به‌جای سه

Perkins در J معماری الکترونیکی را به یک ECM موتور ساده کرده است. این برای Wiring/Integration/Telematics مزیت دارد، ولی نسخه نرم‌افزار و شبکه ارتباطی باید در Commissioning ثبت شوند.

7. G2 و کاربرد Critical

Perkins این مدل را برای ISO8528-5 G2 و کاربردهایی مثل بیمارستان/دیتاسنتر معرفی می‌کند. G2 یک شاخص transient است، اما انتخاب آلترناتور/AVR و Step Load پروژه همچنان تعیین‌کننده‌اند.

8. DCP یک تفاوت مهم

دیتاشیت J علاوه بر Prime/Standby، تعریف DCP برای دیتاسنتر را هم توضیح می‌دهد. این به معنی آن نیست که554kVA Prime خودکار DCP است؛ Genset manufacturer باید Rating مجموعه را مطابق ISO8528-1 تعریف کند.

9. مدار قدرت

554kVA در400V حدود800A است و610kVA حدود880A. برای Critical load، Selectivity و transient protection مهم‌تر از انتخاب صرف جریان نامی کلید هستند.

10. سرویس روغن و Aftertreatment

74L روغن و74L coolant داریم. علاوه بر سرویس موتور، Ash/DPF history، DEF، NOx sensors و differential pressure باید وارد PM plan شوند.

11. خرید دست‌دوم

فقط Compression و Blow-by کافی نیست؛ Aftertreatment health، regen history، DEF quality codes، ECM log و Load test باید بررسی شوند. تعویض DPF/SCR می‌تواند بخش بزرگی از هزینه خرید ظاهراً ارزان را ببلعد.

نظر کارشناسی آتروپات

2806J-E18TAG1 برای پروژه‌ای که Stage V الزام واقعی است انتخاب حرفه‌ای است. برای بازار بدون الزام، A/C از نظر سادگی و هزینه نگهداری مزیت دارند. J را باید به‌عنوان «موتور + سامانه آلایندگی» خرید و نگهداری کرد، نه فقط یک 18L Perkins.

منبع: Perkins PN3278EN-02 (01/23).