صرف نظر و مشاهده محتوا
موتور دیزل Scania DC09 073A
کاتالوگ محصول

موتور دیزل Scania DC09 073A

موتور دیزل Scania DC09 073A با توان Prime 289 kW و Standby 317 kW در 50 Hz.

قیمت و موجودی: تماس بگیرید. انتخاب نهایی پس از بررسی مشخصات پروژه و شرایط تأمین انجام می‌شود.
مشخصات فنی / Technical Data

مشخصات فنی محصول

مصرف سوخت، روغن و قطعات مصرفی

مصرف سوخت در 50٪ بار35.1 L/h
مصرف سوخت در 75٪ بار52.4 L/h
مصرف سوخت در 100٪ بار70.5 L/h

مشخصات فنی Scania DC09 073A

Engine5 خطی؛ 9.3L؛ 130×140mm
50Hz rating289kWm / 329kVA PRP; 317kWm / 361kVA ESP
Electrical reference263.2kWe PRP؛ 288.8kWe ESP
Fuel / EMSPDE unit injectors / EMS
Emission / aftertreatmentEU Stage II / China II / CPCB-I
Oil31–36L
Coolant37L with 1.1m² radiator
Dry weight950kg
Power density PRP*31.1kW/L
PRP current @400V*474.9A
SFC PRP 50/75/100%204/203/205 g/kWh
Fuel calc. 50/75/100%*35.1/52.4/70.5 L/h

Official Scania source. Exact high-node 1500rpm rating:289/317kWm,329/361kVA. Official SFC PRP:204/203/205 g/kWh at50/75/100%. CPCB-I is PRP-only in the Scania note; EU/China ratings include ESP. *Atropat calculation; L/h derived from Scania SFC uses0.84kg/L and is not a direct factory L/h table.

Atropat Expert Review

بررسی تخصصی آتروپات دیزل

بررسی تخصصی Scania DC09 073A؛ 329/361 kVA با Stage II

از نظر Rating،073A در این گره با072A برابر است:289/317kWm و329/361kVA. تفاوت اصلی در EU Stage II / China II / CPCB-I و Calibration مصرف/آلایندگی است.

1. مصرف با همان توان، اما SFC متفاوت

SFC رسمی PRP در50/75/100٪ برابر204/203/205g/kWh است. L/h محاسباتی حدود 35.1 / 52.4 / 70.5 L/h است. در Full load تقریباً3L/h بیشتر از072A در همین گره مصرف می‌کند. همین یک عدد نشان می‌دهد چرا متن دو مدل نباید یکی باشد.

2. CPCB-I nuance

Scania در سند این مدل یادآوری می‌کند CPCB-I فقط برایPRP معتبر است. بنابراین در بازار/استاندارد هند نباید361kVA ESP را بدون بررسی همان Certification روی پیشنهاد نوشت.

3. PDE و سرویس

PDE/EMS،Turbo وWet liners معماری کلاسیک این نسل‌اند. قابلیت تعویض liner و سرسیلندرهای مجزا برای تعمیرات اساسی مزیت عملی دارد، مخصوصاً در ناوگان قدیمی.

4. جریان و تابلو

329kVA≈474.9A و361kVA≈521.1A در400V. MCCB/ACB انتخابی باید علاوه بر Current، دمای تابلو و Starting load را ببیند.

5. انتخاب بین072 و073

اگر هر دو از نظر بازار مجازند،072 Fuel-optimised از نظر SFC برتری دارد. 073 زمانی معنا دارد که Certification/موجودی/ناوگان موجود همان نسل برایتان مهم باشد.

نظر کارشناسی آتروپات

073A را نباید فقط «همان072 با اسم دیگر» دید. Rating برابر است ولی مصرف و Emission compliance تفاوت قابل‌اندازه‌گیری دارند.