صرف نظر و مشاهده محتوا
موتور دیزل Scania DC16 078A
کاتالوگ محصول

موتور دیزل Scania DC16 078A

موتور دیزل Scania DC16 078A با توان Prime 578 kW و Standby 634 kW در 50 Hz.

قیمت و موجودی: تماس بگیرید. انتخاب نهایی پس از بررسی مشخصات پروژه و شرایط تأمین انجام می‌شود.
مشخصات فنی / Technical Data

مشخصات فنی محصول

مشخصات فنی Scania DC16 078A

EngineV8 90°؛ 16.4L؛ 130×154mm
50Hz rating578kWm / 650kVA PRP; 634kWm / 715kVA ESP
Electrical reference520kWe PRP؛ 572kWe ESP
Fuel / EMSXPI common rail / EMS
Emission / aftertreatmentFuel-optimised, unregulated
Oil40–48L
CoolantPackage dependent
Dry weight1340kg
Power density PRP*35.2kW/L
PRP current @400V*938.2A

Official Scania source. Official1500rpm rating table gives578/634kWm and650/715kVA; some file titles round the family lower bound to576kW. The table rating is used here. *Atropat calculation; L/h derived from Scania SFC uses0.84kg/L and is not a direct factory L/h table.

Atropat Expert Review

بررسی تخصصی آتروپات دیزل

بررسی تخصصی Scania DC16 078A؛ V8 Fuel-optimised 650/715 kVA

DC16 078A یکV8 16.4L باXPI/EMS است. جدول رسمی1500rpm برای این node 578/634kWm و650/715kVA می‌دهد؛ عنوان بعضی فایل‌های Scania lower bound را576kW گرد کرده، اما جدول Rating مبنا قرار گرفته است.

1. V8 و Power density

578/16.4=35.2kW/L. V8 باعث طول کمتر نسبت به Inline engine هم‌قدرت می‌شود ولی دو Bank اگزوز/سرسیلندر مسیر سرویس متفاوتی می‌سازد.

2. جریان

650kVA≈938.2A و715kVA≈1032.0A در400V. در پروژه سنکرون چنددستگاهی،CT polarity و Load-share tuning روی چنین توان‌هایی باید با Load bank واقعی تأیید شوند.

3. XPI بدون Aftertreatment

Fuel-optimised/unregulated یعنی Common-rail مدرن بدونSCR/DPF. برای بازار مجاز، سادگی Packaging مزیت است؛ برای بازار StageV قابل جایگزینی با320A صرفاً بر اساسkVA نیست.

4. سرویس V8

Oil capacity حدود40–48L و وزن خشک نزدیک1340kg است. اختلاف دمای اگزوز Bank A/B،Rail pressure وBoost در Full-load baseline بسیار مفیدند.

5. Load factor

برای بار واقعی400kW،650kVA ممکن است بزرگ باشد. اگر Load نزدیک500kW یا Step بزرگ دارید، این V8 معنا پیدا می‌کند.

نظر کارشناسی آتروپات

078A یک V8 قدرتمند و نسبتاً ساده از نظر EATS است. در خرید دست‌دوم، Balance دو Bank و وضعیت XPI از ظاهر موتور مهم‌تر است.