صرف نظر و مشاهده محتوا
موتور دیزل Volvo Penta TAD733GE
کاتالوگ محصول

موتور دیزل Volvo Penta TAD733GE

موتور دیزل Volvo Penta TAD733GE با توان Prime 175 kW و Standby 195 kW در 50 Hz.

قیمت و موجودی موتور بر اساس درخواست و شرایط تأمین اعلام می‌شود.
مشخصات فنی / Technical Data

مشخصات فنی محصول

مصرف سوخت، روغن و قطعات مصرفی

مصرف سوخت در 25٪ بار11.88 L/h
مصرف سوخت در 50٪ بار22.6 L/h
مصرف سوخت در 75٪ بار33.44 L/h
مصرف سوخت در 100٪ بار45 L/h
حجم روغن موتور34 L
خانواده موتورD7
آرایش6 سیلندر خطی، 4 زمانه
حجم موتور7.15 L
Bore × Stroke108 × 130 mm
نسبت تراکم18.1:1
وزن خشک/تر با پکیج خنک‌کاری785 / 826 kg
دور نامی 50Hz1500 rpm
توان موتور رسمی Prime با فن177 kW @1500 rpm
توان موتور رسمی Standby با فن197 kW @1500 rpm
پکیج فعلی آتروپات Prime175 kWm / 161 kWe / 201 kVA
پکیج فعلی آتروپات Standby195 kWm / 179 kWe / 224 kVA
سیستم تزریقDirect injection Unit Pump، نازل 6 سوراخ
گاورنرElectronic governor با Smoke Limiter
ECU/CommunicationEDC4/EMS بسته به Specification؛ CAN / SAE J1939
توربوTurbocharged، low/center configuration بسته به نسخه
ظرفیت روغن با فیلتر34 L
مصرف روغن Prime/Standby @15000.08 / 0.09 L/h
BSFC Prime 25/50/75/100%228 / 217 / 214 / 216 g/kWh
BSFC Standby 25/50/75/100%228 / 216 / 215 / 219 g/kWh
Air flow Prime/Standby11.5 / 12.43 m³/min
Max air intake restriction2.5 kPa
Exhaust heat Prime/Standby136 / 155 kW
Exhaust temp after turbine510 / 530°C
Max exhaust back pressure5 kPa @1500 rpm
Exhaust flow Prime/Standby31.8 / 37.2 m³/min
Radiation heat Prime/Standby19 / 21 kW
Coolant heat rejection97 kW Prime؛ عدد 76 kW Standby در سند نیازمند تطبیق
Fan power @15004.4 kW
سیستم برق24 V؛ شارژآلترناتور 55/60A بسته به Specification، استارتر 5.5 kW در Standard Equipment
حفاظت دمای کولانت103°C در Standard Equipment دیتاشیت
استاندارد/آلایندگیISO 3046، ISO 8528 G3، EU Stage 2 / TA-Luft
Atropat Expert Review

بررسی تخصصی آتروپات دیزل

بررسی تخصصی آتروپات دیزل: Volvo Penta TAD733GE

خلاصه: TAD733GE یک موتور شش‌سیلندر 7.15 لیتری از خانواده D7 پاورجن ولوو پنتا است. دیتاشیت رسمی 03-2007 برای 1500 rpm با فن، 177 kW Prime و 197 kW Standby اعلام می‌کند؛ در کاتالوگ فعلی آتروپات، ست بر مبنای 175/195 kWm و حدود 201/224 kVA نمایش داده شده است. اختلاف کوچک، دلیل خوبی برای قاطی‌کردن توان موتور و توان ست نیست.

این مدل از تزریق مستقیم Unit Pump، گاورنر الکترونیکی و CAN استفاده می‌کند و از نظر معماری بین TAD732GE و نسل Common Rail/EMS2 یعنی TAD734GE قرار می‌گیرد. نقطه کلیدی آن توان بالاتر از 732 بدون رفتن به معماری کامن‌ریل 734 است.

اعداد مصرف، هوا، اگزوز، روغن و دفع حرارت این بررسی از دیتاشیت رسمی خود TAD733GE گرفته شده‌اند. برای سیم‌کشی ECU و برنامه سرویس، Specification Number و منوال همان موتور مرجع نهایی است.

1. معرفی و جایگاه موتور

TAD733GE عضو خانواده D7 و یک موتور چهارزمانه، شش‌سیلندر خطی برای Power Generation است. در سایت آتروپات، پله قبل از آن TAD732GE و پله بعدی TAD734GE است. از نظر انتخاب پروژه، 733 زمانی جذاب است که توان 732 کم باشد ولی پروژه هنوز الزام مشخصی برای Common Rail و EMS2 مدل 734 نداشته باشد.

دیتاشیت رسمی آن را برای Prime متغیر با ساعات نامحدود طبق تعریف سازنده و Standby بدون اضافه‌بار تعریف می‌کند. آلایندگی این نسل EU Stage 2 و TA-Luft ذکر شده و تنظیم سرعت مطابق ISO 8528-5 کلاس G3 است.

2. مشخصات فنی کلیدی همراه تحلیل

آرایش6 سیلندر خطی، 4 زمانه
حجم7.15 لیتر
Bore × Stroke108 × 130 mm
نسبت تراکم18.1:1
وزن خشک/تر با پکیج خنک‌کاری785 / 826 kg
دور 50Hz1500 rpm
Prime رسمی با فن177 kW
Standby رسمی با فن197 kW
ظرفیت روغن با فیلتر34 L
سوخت‌رسانیDirect injection unit pumps، نازل 6 سوراخ
کنترلگاورنر الکترونیکی؛ EDC4/EMS و CAN بسته به Specification
استانداردهاISO 3046، BS 5514، DIN 6271، ISO 8528 / G3

نکته فنی مهم این است که 177/197 kW اعداد موتورِ دیتاشیت‌اند، نه خروجی الکتریکی قطعی. صفحه آتروپات برای پکیج ژنراتوری، مقادیر محافظه‌کارانه‌تری دارد؛ بنابراین در پروژه باید راندمان آلترناتور، فن، دما و ارتفاع جداگانه دیده شوند.

3. توان Prime، Standby، Continuous و Derating

در 1500 rpm توان رسمی با فن 177 kW Prime و 197 kW Standby است. در 1800 rpm اعداد 195 و 218 kW هستند. کاتالوگ آتروپات برای ست 50Hz از 175/195 kWm و حدود 201/224 kVA استفاده می‌کند؛ این اختلاف چند کیلوواتی را به عنوان تفاوت مبنای پکیج نگه می‌داریم و عدد دیتابیس را کورکورانه overwrite نمی‌کنیم.

Continuous مستقل در دیتاشیت مورد استفاده عددگذاری نشده است؛ بنابراین برای کار Base Load ثابت باید Rating نسخه دقیق بررسی شود. Derating نیز با دمای محیط، ارتفاع، افت مسیر هوا و فشار برگشتی اگزوز مرتبط است و یک درصد ثابت عمومی برای همه سایت‌ها قابل دفاع نیست.

4. مصرف سوخت و راندمان

بارPrime BSFCPrime تقریبی L/hStandby BSFCStandby تقریبی L/h
25%228 g/kWhحدود 12.0228 g/kWhحدود 13.4
50%217 g/kWhحدود 22.9216 g/kWhحدود 25.3
75%214 g/kWhحدود 33.8215 g/kWhحدود 37.8
100%216 g/kWhحدود 45.5219 g/kWhحدود 51.4

تبدیل L/h با چگالی 0.84 kg/L که خود دیتاشیت مبنا گرفته، و با فرض توان متناسب با درصد بار محاسبه شده است؛ بنابراین برای برآورد مخزن و هزینه مفید است، نه جایگزین فلومتر. نقطه بهینه BSFC در Prime حدود 75% بار با 214 g/kWh است و در 100% کمی به 216 می‌رسد. این رفتار نشان می‌دهد Oversize کردن بی‌دلیل و کار دائمی در بار خیلی کم، از نظر مصرف ویژه انتخاب هوشمندانه‌ای نیست.

5. سیستم خنک‌کاری

پمپ کولانت تسمه‌ای، مسیر توزیع آب داخل بلوک و ترموستات کم‌افت از اجزای اصلی این نسل‌اند. در 1500 rpm، دفع حرارت تابشی موتور 19 kW در Prime و 21 kW در Standby است. دیتاشیت برای Heat Rejection to Coolant عدد 97 kW در Prime و 76 kW در Standby چاپ کرده است. چون کمترشدن مقدار Standby نسبت به Prime غیرعادی است، برای طراحی رادیاتور این عدد 76 kW را بدون تطبیق با Sales Guide/Specification Number مبنای نهایی نمی‌گذاریم.

توان مصرفی فن در 1500 rpm حدود 4.4 kW است. یعنی موتورخانه فقط با «باز کردن یک لوور» حل نمی‌شود؛ دبی هوا، افت لوور، هوای داغ رادیاتور و Recirculation باید کنترل شود. برای اصول نصب، راهنمای نصب دیزل ژنراتور مرتبط است.

6. هوای ورودی و اگزوز

در 1500 rpm مصرف هوا 11.5 m³/min در Prime و 12.43 m³/min در Standby است و افت مجاز مسیر ورودی فقط 2.5 kPa اعلام شده؛ بنابراین فیلتر کثیف یا کانال باریک روی 733 سریعاً خودش را به شکل افت بوست و دود نشان می‌دهد.

Air flow Prime / Standby11.5 / 12.43 m³/min
حداکثر Air restriction2.5 kPa
Heat to exhaust Prime / Standby136 / 155 kW
Exhaust temp after turbine510 / 530°C
Max exhaust back pressure @15005 kPa
Exhaust flow Prime / Standby31.8 / 37.2 m³/min

دما و دبی اگزوز برای انتخاب قطر لوله، Silencer و عایق مهم‌تر از حدس بر مبنای سایز فلنج هستند. Back Pressure بالاتر از 5 kPa در 1500 rpm می‌تواند روی توان و EGT اثر بگذارد.

7. سیستم سوخت

ساختار اصلی سوخت‌رسانی شامل نازل شش‌سوراخ، Unit Pumpهای تزریق مستقیم، گاورنر الکترونیکی با Smoke Limiter، پیش‌فیلتر قابل شست‌وشو با Water Separator، پمپ تغذیه کم‌فشار و فیلتر ریز است. این یعنی 733 از نظر تزریق با 734 Common Rail یکی نیست و عیب‌یابی فشار سوخت آن هم نباید با منطق Rail Pressure مدل 734 انجام شود.

در افت توان، قبل از متهم‌کردن ECU باید آبگیر، افت فیلتر، ورود هوا، مسیر برگشت و محدودیت مکش بررسی شوند. آلودگی سوخت روی پمپ‌های واحد و نازل‌ها مستقیماً کیفیت احتراق و دود را خراب می‌کند.

8. سیستم روغن‌کاری

ظرفیت سیستم روغن با فیلتر 34 لیتر است و مصرف روغن دیتاشیت در 1500 rpm حدود 0.08 L/h در Prime و 0.09 L/h در Standby اعلام شده است. سیستم شامل پمپ جابجایی مثبت، فیلتر Full-flow و خنک‌کن روغن یکپارچه است.

عدد فشار روغن حفاظتی را از یک مدل دیگر D7 به این موتور تعمیم نمی‌دهیم. هنگام Commissioning فشار روغن سرد و گرم، روند آن با بار و صحت سنسور باید ثبت شود. برای سرویس و عیب‌یابی عملی، سرویس و نگهداری و تعمیرات صفحات مرتبط سایت هستند.

9. ECU، الکترونیک، CAN و J1939

اسناد این نسل وجود Electronic Governing و CAN را تأیید می‌کنند. در نسخه دیتاشیت 03-2007، بخش Standard Equipment به EMS با CAN SAE J1939 و سیستم 24V اشاره می‌کند؛ در بخش Technical Description همان سند، EDC4/CAN و Alternator 55A دیده می‌شود. این اختلاف داخل خود سند نشان می‌دهد Configuration/Specification Number در سفارش قطعه و انتخاب پروفایل کنترلر حیاتی است.

برای راه‌اندازی، دور موتور، فشار روغن، دمای کولانت، سطح کولانت، Boost و دمای سوخت از پارامترهای مهم‌اند. اگر کنترلر از J1939 داده نمی‌گیرد، ابتدا Source Address، termination، CAN-H/CAN-L و Engine Type بررسی شود؛ تعویض ECU آخرین گزینه است، نه اولین واکنش انسانی محبوب.

10. سازگاری با کنترلرهای ژنراتور

برای AMF می‌توان DSE7320 MKII یا ComAp InteliLite 4 AMF 25 را به‌کار گرفت. در سنکرون و Load Sharing، DSE8610 MKII و DSE8620 MKII گزینه‌های مستقیم‌تری هستند؛ DSE8660 MKII بیشتر در سمت Mains/Utility معماری سنکرون معنا دارد. DEIF AGC 150 Generator و Datakom D-500 MK3 نیز قابل استفاده‌اند.

سازگاری الکتریکی به معنی آماده‌بودن تمام پارامترهای CAN نیست. برای نسخه‌های EDC4/EMS باید پروفایل ECU، firmware و mapping روی میز یا هنگام Commissioning تست شود. راهنمای انتخاب کنترلر برای تفکیک AMF از Synchron مفید است.

11. سازگاری با آلترناتور

برای پکیج 50Hz آتروپات این موتور حدود 201 kVA Prime و 224 kVA Standby نمایش داده شده است. انتخاب نهایی آلترناتور باید با راندمان واقعی، کلاس حرارتی، transient voltage dip و SAE coupling انجام شود. خانواده‌های STAMFORD، Mecc Alte و Leroy-Somer قابل بررسی‌اند.

برای بارهای موتور الکتریکی یا UPS، یک آلترناتور صرفاً هم‌اندازه kVA نامی کافی نیست؛ Reactance و توان تحریک AVR هنگام Step Load تعیین‌کننده‌اند.

12. پاسخ به بار ناگهانی و کاربرد واقعی

کلاس G3 نشان می‌دهد موتور برای پاسخ دینامیکی ژنراتوری طراحی شده، اما Frequency Dip نهایی نتیجه کل پکیج است. نسبت به 732، 733 از همان 7.15 لیتر توان بیشتری می‌گیرد؛ بنابراین در Step Loadهای بزرگ، تنظیم گاورنر و Reserve توان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

برای کمپرسور DOL، پمپ آتش‌نشانی، چیلر یا آسانسور، جریان راه‌اندازی باید جداگانه محاسبه شود. گاهی Soft Starter/VFD یا توالی استارت اقتصادی‌تر از بزرگ‌کردن کور ست است.

13. Parallel، Synchron و Load Sharing

در سیستم موازی، تقسیم kW از مسیر گاورنر/ECU و تقسیم kVAr از AVR آلترناتور انجام می‌شود. وجود CAN کمک می‌کند داده‌های موتور در کنترلر قابل مشاهده باشند، اما فرمان Speed Bias بسته به نسخه ECU ممکن است CAN یا ورودی سخت‌افزاری بخواهد.

برای اجرای چندژنراتوره، تنظیم Ramp، Droop/Isochronous، Dead Bus، Reverse Power و Load Sharing باید یکپارچه انجام شود. صفحه سنکرون و تقسیم بار مرتبط است.

14. سرویس دوره‌ای

دیتاشیت TAD733GE ساعت‌های کامل برنامه نگهداری را منتشر نمی‌کند، بنابراین این بخش را با اعداد قرض‌گرفته از یک موتور دیگر پر نمی‌کنیم. برنامه واقعی باید از Operator/Service Manual همان Specification Number گرفته شود.

پیش از استارت/روزانهروغن، کولانت، نشتی، آبگیر سوخت، مسیر هوا، تسمه و هشدارها
بر مبنای ساعت منوالتعویض روغن و فیلترها؛ کیفیت سوخت و گردوغبار می‌تواند دوره را کوتاه کند
بازدید تخصصیلقی سوپاپ، توربو، سیستم تزریق و تست ECU طبق منوال همان نسخه
پس از تعمیر/تعویض ECUثبت پارامترهای پایه و تست بار مرحله‌ای

برای برنامه نگهداری قراردادی می‌توان از خدمات نگهداری آتروپات استفاده کرد.

15. قطعات و تعمیرپذیری

D7 طراحی صنعتی با لاینر، گاید و Seat قابل تعویض و نقاط سرویس در دسترس دارد. اقلام مصرفی، سنسورها، توربو و قطعات تزریق باید با شماره سریال/Specification Number سفارش داده شوند، به‌ویژه چون در اسناد 733 بیش از یک توصیف برای ECU و شارژآلترناتور دیده می‌شود.

اشتراک بسیاری از اجزا با خانواده 731/732 مزیت تعمیرپذیری است، اما این اشتراک به معنی یکسان‌بودن ECU یا کالیبراسیون نیست.

16. نقاط قوت واقعی

  • 177 kW Prime از حجم 7.15 لیتر با پکیج نسبتاً جمع‌وجور.
  • BSFC مناسب در 50 تا 100 درصد بار و بهترین نقطه نزدیک 75% Prime.
  • Unit Pump و معماری شناخته‌شده D7 برای تعمیرکارانی که با نسل قدیمی ولوو آشنا هستند.
  • CAN و گاورنر الکترونیکی برای AMF و سنکرون.
  • لاینر و Seat/Guide قابل تعویض و تعمیرپذیری صنعتی.
  • داده کامل رسمی برای Air/Exhaust/Cooling که طراحی موتورخانه را ممکن می‌کند.

17. نقاط ضعف و محدودیت‌ها

  • نسل تزریق قدیمی‌تر نسبت به Common Rail/EMS2 مدل 734.
  • ابهام نسخه‌ای EDC4/EMS در اسناد، که انتخاب کور پروفایل CAN را پرریسک می‌کند.
  • Air restriction مجاز 2.5 kPa نسبتاً محدود است؛ فیلتر و کانال هوا باید خوب طراحی شوند.
  • برای کار Base Load ثابت، Continuous rating نسخه دقیق باید کنترل شود.
  • عدد Heat Rejection to Coolant در Standby دیتاشیت غیرعادی است و برای طراحی رادیاتور نیاز به تأیید دارد.

18. پروژه‌های مناسب

کارخانه و ساختمان بزرگ با بار متغیر، پمپ‌خانه، مجموعه تجاری، خطوط تولید متوسط و پروژه چندژنراتوره در محدوده توان واقعی 733 مناسب‌اند. در پروژه‌های AMF، تابلو ATS/AMF و در پروژه‌های موازی، کنترلر سنکرون باید همزمان با سایزینگ دیده شوند.

19. پروژه‌های نامناسب

بار پیوسته‌ای که عملاً همیشه نزدیک Standby است، موتورخانه با محدودیت شدید هوا/اگزوز، پروژه‌ای که الزام آلایندگی جدیدتر دارد، یا سایتی که از ابتدا معماری Common Rail/EMS2 را الزام کرده، انتخاب طبیعی 733 نیست. برای بار خیلی کم دائمی نیز Oversize شدن باعث کارکرد نامطلوب دیزل می‌شود.

20. مقایسه با رقبای مستقیم

مدلPrime/Standby تقریبی سایتنکته مقایسه
Volvo Penta TAD732GE160/179 kWmپله پایین‌تر D7؛ توان کمتر و BSFC نزدیک، مناسب وقتی 733 بیش‌سایز می‌شود.
Volvo Penta TAD840GE-B176/194 kWmتوان سایت نزدیک 733 ولی خانواده جدیدتر؛ مقایسه خوب برای پروژه‌ای که نسل موتور مهم است.
Cummins QSL9-G2180/208 kWmحجم بالاتر و شبکه قطعه متفاوت؛ برای بارهای صنعتی رقیب نزدیک توان است.
Baudouin 6M16G220/5182/200 kWmتوان نزدیک و معماری متفاوت؛ هزینه خرید و قطعه باید با Volvo مقایسه شود.
Perkins 1206A-E70TTAG200/220 kWmپله بالاتر؛ وقتی Reserve بیشتر لازم است قابل مقایسه است.

21. نظر کارشناسی آتروپات دیزل

اگر بین TAD732GE و TAD733GE مردد باشیم، 733 فقط «چند کیلووات بیشتر» نیست. در 1500 rpm حدود 17 kW Prime و 18 kW Standby توان رسمی بیشتری می‌دهد، اما همان حجم 7.15 لیتر را حفظ می‌کند و محدودیت Air Restriction آن 2.5 kPa است. بنابراین در موتورخانه ضعیف یا فیلتر هوای نامناسب، مزیت توان آن به‌راحتی خورده می‌شود.

در مقایسه با TAD734GE، 733 ساده‌تر و آشناتر است ولی 734 با Common Rail و EMS2، توان و راندمان Full Load بالاتری دارد. برای پروژه‌ای حدود 200 تا 220 kVA که قطعه و تجربه تعمیر D7 قدیمی موجود است، 733 انتخاب منطقی است؛ برای نزدیک 250 kVA یا نیاز به کنترل پیشرفته‌تر، 734 از نظر معماری انتخاب تمیزتری است.

22. خطاها و خرابی‌های متداول

علامتعلت‌های محتملاولین بررسیزمان ارجاع تخصصی
افت توان/دود سیاهفیلتر هوا، افت بیش از 2.5 kPa، توربو، سوختاندازه‌گیری restriction و بررسی Boost/فیلتربوست پایین پایدار، صدای توربو یا EGT غیرعادی
دمای اگزوز بالاBack Pressure، هوای کم، اضافه‌بار، تزریق نامناسببررسی بار، مسیر اگزوز و محدودیت 5 kPaدمای نزدیک/بالاتر از مرجع با بار نرمال
نوسان دورسوخت، گاورنر/ECU، ورودی Speed Bias، بار ناپایدارایزوله‌کردن بار و بررسی CAN/فرمان دورHunting بدون بار یا مشکل Load Sharing
خطای CAN/داده N/ASource Address، termination، پروفایل ECUCAN-H/L، 120Ω، Engine Type کنترلرتداوم خطا پس از سیم‌کشی سالم
استارت سختهوا در سوخت، آبگیر، باتری/استارتر، سرعت Crankآب‌گیری، ولتاژ هنگام استارت، فیلتر سوختتکرار با تغذیه و باتری سالم
مصرف روغن/بلو‌بای بالاتهویه کارتر، رینگ/لاینر، توربوسطح روغن، مسیر Breather، نشتی توربوروند افزایشی مصرف یا دود آبی

23. پارامترهای نرمال و مرجع کارکرد

پارامترمقدار/محدوده مرجعتوضیح
دور نامی 50Hz1500 rpmمبنای فرکانس 50Hz
Air restrictionحداکثر 2.5 kPaدر ورودی هوا
Exhaust back pressureحداکثر 5 kPaدر 1500 rpm
Exhaust temp Prime/Standbyحدود 510 / 530°Cبعد از توربین در بار مرجع
Air flow Prime/Standby11.5 / 12.43 m³/minدر 27°C
Oil capacity34 Lهمراه فیلترها
Fan power4.4 kWدر 1500 rpm
سیستم برق24 V در نسخه دیتاشیتآمپراژ شارژ بسته به Specification
High coolant stop/alarm103°C در بخش Standard Equipment دیتاشیتتنظیم نهایی حفاظت با ECU/کنترلر تطبیق داده شود

24. سوالات متداول

TAD733GE چند سیلندر است؟

شش سیلندر خطی با حجم 7.15 لیتر.

توان رسمی 50Hz چقدر است؟

177 kW Prime و 197 kW Standby با فن در دیتاشیت؛ صفحه آتروپات ست را کمی محافظه‌کارانه‌تر نمایش می‌دهد.

روغن موتور چقدر است؟

34 لیتر همراه فیلترها.

بهترین محدوده مصرف ویژه کجاست؟

در دیتاشیت Prime، حدود 75% بار با 214 g/kWh.

برای DSE8610 مناسب است؟

بله، برای سنکرون؛ اما Engine profile و مسیر فرمان دور باید تست شود.

DSE8660 چه نقشی دارد؟

بیشتر برای سمت Mains/Utility در معماری سنکرون، نه به‌عنوان جایگزین مستقیم Genset controller.

با چه آلترناتوری کوپل می‌شود؟

STAMFORD، Mecc Alte یا Leroy-Somer پس از تطبیق SAE، راندمان و transient.

حداکثر Back Pressure اگزوز؟

5 kPa در 1500 rpm طبق دیتاشیت.

سیستم سوخت Common Rail است؟

خیر؛ این مدل Unit Pump/تزریق مستقیم است. Common Rail تفاوت مهم TAD734GE است.

برای کار دائم Base Load مناسب است؟

Continuous rating همان Specification باید جداگانه کنترل شود.

چرا عدد توان سایت و دیتاشیت چند کیلووات فرق دارد؟

مبنای ست، فن، راندمان و انتخاب محافظه‌کارانه می‌تواند متفاوت باشد؛ دو عدد را نباید یکی فرض کرد.

داده رسمی مدل کجاست؟

دیتاشیت TAD733GE روی سایت در دسترس است.

محصولات و مطالب مرتبط

  • TAD732GE
  • TAD734GE
  • TAD840GE-B
  • راهنمای نصب
  • سنکرون ژنراتورها
  • سرویس و نگهداری

منابع اصلی: دیتاشیت رسمی Volvo Penta TAD733GE، آرشیو رسمی D7 Power Generation و مستندات J1939 کنترلرها. مقادیر وابسته به ECU/Specification Number باید با منوال همان شماره موتور تطبیق داده شوند.